Menu
  • Prace inżynierskie to najtrudniejszy typ prac dyplomowych.

Pisanie pracy inżynierskiej. Problematyczne tematy.

- Prace inżynierskie - zagadnienia
Pisanie pracy inżynierskiej. Problematyczne tematy.

Pisanie pracy inżynierskiej, magisterskiej czy licencjackiej nie jest wcale prostym zadaniem. W pierwszej kolejności należy skupić się na temacie pracy dyplomowej i dokonać wyboru w taki sposób, aby omawiane zagadnienie było dla nas znane i ciekawe, nie ma bowiem nic gorszego, niż rozprawiać o czymś, co leży daleko poza kręgiem naszych zainteresowań. Często promotor dale nam gotową listę tematów do wyboru lub nawet podsuwa gotowy temat, kiedy zupełnie brak nam pomysłów. Najlepiej jednak na tym początkowym etapie dobrze się zastanowić i sformułować własny temat do pisania pracy.

Gdy już mamy wybrany motyw przewodni kolejnym ważnym etapem jest stworzenie optymalnego planu pracy. Następnie wybieramy odpowiednią bibliografię. Jest to listę publikacji, książek, artykułów i innych dzieł, z których będziemy korzystać, pisząc pracę magisterską czy licencjacką, a dodatkowo dla pracy inżynierskiej niekiedy trzeba wyselekcjonować odpowiedni program komputerowy, w którym zrobimy wymagany projekt.

Kiedy mamy już gotowy plan pracy oraz bibliografię możemy rozpoczynać pisanie pracy. Nie trzeba wspominać o tym, że z wybrną literaturą, należy się dogłębnie zapoznać. Gdy korzystamy z dzieł obcych, koniecznie należy pamiętać o podaniu autora i tytułu. W innym wypadku nasza praca będzie plagiatem! Należy pamiętać, że nie wolno także kopiować treści z Internetu, a jeśli już chcemy użyć informacji znalezionych w sieci, trzeba bezwzględnie podać ich źródło, wpisując adres internetowy, z którego pozyskaliśmy dane wiadomości, najlepiej, aby w pracy było jak najwięcej autorskich tekstów, czyli takich pisanych przez nas samych.

Pułapką może się okazać także pisanie pracy dyplomowej bez ścisłego trzymania się planu pracy, gdyż łatwo możemy obiec w wątki poboczne, co może skutkować tym iż część napisanego przez nas tekstu będzie bezużyteczna.

Pisanie pracy inżynierskiej. Wnioski.

Napisana praca inżynierska musi być mocno powiązana z praktyką. Im praktyczniejsza nasza praca dyplomowa, tym większa szansa, że przyda nam się ona w naszym życiu zawodowym. Dobrze napisana praca inżynierska, może być naszą kartą przetargową w zmaganiach o dobrze płatną pracę.

 

Katalog stron Katalogin.pl

Dodaj komentarz